FacebookПодписаться на RSS

Бесіда «Шкідливість нікотину, алкоголю та наркотичних речовин»

/Files/images/Фото0498.jpg
Организатор:
Дата начала:
16.01
Время начала:
10:30
Место проведения мероприятия:
актова зала
Описание:

Бесіда «Шкідливість нікотину, алкоголю та наркотичних речовин»

Мета: сформувати в учнів поняття про шкідливі звички, паління, алкоголь, наркотики та їх вплив на організм людини;

викликати в учнів негативне ставлення до куріння, алкоголю та нікотину, які завдають шкоди здоров’ю.

Обладнання:плакати, художня література, таблиці.

Хід бесіди

I.Вступне слово

Учитель.Хто не знає про доктора Фауста та його супутника Мефістофеля? Проте мало хто знає, що в легенді про Фауста був такий цікавий епізод.

Після відкриття Америки, Фауст у супроводі чорта побував у Новому Світі. Вони виявили там багато цікавого, зокрем небачені рослини і поміж ними тютюн.

Мефістофель заявив:

Корисна травичка, не лопух якийсь! Вона ощасливить Старий Світ! Хто хоч раз закурить не покине цієї забави. Більше не говоритимуть про нас, чортів, що тільки ми вдихаємо дим і випускаємо його ніздрями. Чи не натоптати вам тютюном люльку, шановний доктор?

Не треба. Забава це для дурнів,- рішуче відповів Фауст. Про цю несерйозну забаву ми й поведемо нашу серйозну розмову.

II.Історія завезення тютюну

Учень. Справді, тютюн родом з Америки. І хоча на старовинних китайських вазах трапляються малюнки із зображенням курців, проте до колумбового відкриття тютюну в Старому Світі не знали. Історія прилучення європейців до куріння почалася так.

Учень.12 жовтня 1492 матрос Родріго Тріана з корабля «Піхета» флотилії Христофора Колумба вигукнув:»Попереду земля!». Колумб вважав, що перед ним східний берег казкової Індії. Серед подарунків, які принесли остов’яни Колумбу, було сушене листя рослини петум. Це згорнуте в трубочку листя вони курили. 28 жовтня Колумб зійшов на берег Куби. Мешканці зустрічали прибулих з головешками в руках і з травою для куріння, яку вони називали сигарою. Дим цієї трави за образним висловом Колумба, вони »пили». Під час куріння вони 3-4 рази затягувалися і випускали дим через ніздрі.

Учень.Широкому поширенню тютюну сприяла дивовижна його властивість – виробляти в людини потяг до куріння, який дуже важко перебороти. Наприкінці XVI століття куріння проникло до Іспанії, Португалії.

III.То чому ж люди курять?

Учень.На основі статистичних даних різних країн можна зробити висновок, що тепер на нашій планеті до 60% чоловіків і 20% жінок курять.

Учень.Однією з головних причин є цікавість. За даними опитування учнів курити з цікавості почали 25%. Інша причина – наслідування дорослих. Частина дітей починає курити дуже рано, у 5-7 класі. Половина з них наслідує товаришів по школі, двору. Ще значна частина починає курити, прагнучи надзвичайного, таємничого, адже потрібно дістати сигарети і сірники, заховатися у безлюдному місці, а це так схоже на маленьку пригоду.

Учень.Чому паління так поширене у сучасному світі, і чому люди палять? Ми живемо в складному світі, який постійно випробовує нас на міцність. Здорова, сильна духом людина розуміє, що життя – це боротьба і по-філософськи ставиться до тимчасових труднощів. Емоційно слабка і духовно незріла людина панікує перед проблемами, відчуває тривогу, невпевненість, а тютюн як і алкоголь і наркотики є універсальними протекторами: залежно від потреби розслабляють або стимулюють нервову систему, підвищують судинний тонус, дають почуття задоволення, при цьому не вимагаючи жодного напруження, вольової боротьби, цілеспрямованої, тривалої праці над собою та своїм життям. Здорова, сильна духовно та інтелектуально людина одержує задоволення від життя через серце, мозок, через боротьбу і перемогу. Вона не потребує ніякої «хімічної радості».

Учень.Людина стає дорослою, не потрібно ховатися. Куріння стає звичкою багатьох людей, які і раді були б закинути це нікчемне заняття, та не можуть себе перебороти. нікотин, що міститься в сигаретах, це надзвичайно сильна отрута, яка діє переважно на нервову систему, травлення а також дихальну та серцево-судинну систему.

Учень.Опис впливу куріння на організм людини буде неповним якщо не сказати про дуже несприятливі наслідки паління для жіночого організму. У жінок, які палять, спостерігається значно раніше згасання організму, ніж у тих, які не курять.

Особливо такого негативного впливу зазнає організм дівчини.

IV.Як кинути курити?

Учитель. Кинути куріння може кожен. Для цього слід поставити собі за мету. Адже запеклий курець скорочує собі вік на 8-9 років. Чи варта щоденна сигарета такого скорочення вашого життя. Замисліться над цими фактами.

Протягом кількох днів чи тижнів аналізуйте, коли і чому хочеться курити. Призначте день відмови від цієї шкідливої звички.

V.З чого починається пияцтво?

Учень.Приклади першого прилучення до алкоголю дуже різноманітні. До 11 років перше знайомство з алкоголем відбувається або випадково, або його дають «для апетиту», лікують вином,або ж дитина сама з цікавості куштує спиртне.

У дещо старшому віці мотивом першого вживання алкоголю стають традиційні приводи: свято, день народження, гості.

Учень.З 14-15 років з’являються такі приводи, як «незручно відставати від хлопців», «друзі умовили», «за компанію», «для хоробрості». Вживаючи алкоголь, підлітки вважають себе дорослими, не задумуючись про наслідки.

Учень.Для питущих підлітків характерні нещирість, розв’язність, хвастощі, які легко змінюються пригніченістю, безпорадністю, пасивною схильністю до підкорення.

Алкоголь призводить до безпричинних змін настрою, вибухів радості і люті. Особливо важко доводиться дітям, які ніяк не можуть зрозуміти причину буйної поведінки свого батька.

Учень.У здорової дитини не може бути потягу до спиртного. Навпаки, смак і запах алкоголю викликають у неї огиду. До вживання спиртних напоїв дітей штовхає цікавість. Діти випивають у гостях суто з цікавості. Алкоголь, потрапляючи в організм дитини, швидко розноситься кров’ю по всьому тілу, доходить до мозку. Це викликаю тяжкі симптоми отруєння.

Учитель.Тож не забуваймо про сумні сторінки історії паління, пияцтва. Я сподіваюсь, що кожен з вас задумався над цим складним запитанням. І я впевнена, що ви зробите правильний вибір. Пам’ятайте, що здоров’я потрібно берегти змолоду. Дякуємо за увагу.